KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10881011
nr 1088 1011
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 6 februari 2017
kl 19:55:22
3/2 15:16:32
5.200 kr
6/2 19:41:51
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa